ODWIEDZIN NA STRONIE
578457

AKTUALNOŚCI

 Zmiana godzin pracy Filii nr 4

Informujemy Czytelników, że w dniu 20.07.2020 Filia nr 4 przy ul. Jastrzebiej 6 będzie czynna do godziny 15:00.
Za niedogodności przepraszamy

 Zmiana godzin pracy Biblioteki

Informujemy Czytelników, że w okresie wakacyjnym, tj. w dniach 29.06-31.08.2020 r. nasze placówki będą czynne w następujących godzinach:
Wypożyczalnia Główna, Filia nr 4, Biblioteka Multimedialna "Czytnik" oraz Biblioteka Multimedialna "Łącznik" od poniedziałku do czwartku od 9:00-16:00, w piątek 9:00-17:00. Filia nr 3 od poniedziałku do piątku od 10:00-14:00.
Za niedogodności przepraszamy

 UWAGA

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że dnia 12.06.2020 r. wszystkie nasze placówki będą nieczynne.
Za niedogodności przepraszamy

 Zmiana godzin pracy Biblioteki

Informujemy Czytelników, że w dniach 08-26.06.2020 r. nasze placówki będą czynne od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:
Wypożyczalnia Główna, Filia nr 3 i Biblioteka Multimedialna "Czytnik" - w poniedziałki od 11:00-17:00, pozostałe dni tygodnia 11:00-16:00.
Filia nr 4 oraz Biblioteka Multimedialna "Łącznik" - we wtorki od 11:00-17:00, pozostałe dni tygodnia 11:00-16:00.
Za niedogodności przepraszamy

 Zmiana godzin pracy Filii nr 4

Informujemy Czytelników, że w dniach 25-29.05.2020 r. Filia nr 4 przy
ul. Jastrzębiej 6 będzie czynna w godzinach 11:00-14:00.
Za niedogodności przepraszamy

 Internetowe zamówienia zbiorów

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że została przywrócona możliwość składania zamówień zbiorów bibliotecznych poprzez katalog internetowy www.dzb.pl. Zapraszamy do korzystania.

 UWAGA - nowe warunki otwarcia Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że w poniedziałek 04 maja 2020 r. wszystkie nasze placówki będą czynne w godz. 12:00-16:00. Od dnia 5 maja 2020 r. do odwołania Biblioteka będzie czynna w godz. 11:00-16:00, w soboty nieczynne. Biblioteka będzie realizowała tylko zwroty i wypożyczenia zbiorów. Czytelnia i stanowiska komputerowe w oddziałach multimedialnych pozostają nieczynne do odwołania. Za niedogodności przepraszamy.

 Wyszukiwarka zbiorów - utrudnienia

Informujemy czytelników, że w niedzielę 19.04.2020 r. w godz. 08:00-15:00
z powodu prac konserwacyjnych wyszukiwarka zbiorów www.katalog.dzb.pl będzie niedostępna.
Za niedogodności przepraszamy

 UWAGA

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że wszystkie nasze placówki będą nieczynne do odwołania. W tym czasie nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie zbiorów. Nie będzie też można składać zamówień w systemie bibliotecznym.
Za niedogodności przepraszamy

 Audiobooki w LEGIMI

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2020 r. w aplikacji Legimi oprócz e-booków są udostępniane również AUDIOBOOKI. Wypożyczaj i czytaj ebooki oraz słuchaj audiobooków bez limitu. Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 60 000 tytułów w komputerze, smartfonie lub tablecie.

 LEGIMI - kody

Informujemy czytelników zainteresowanych otrzymaniem kodu do Legimi, że mogą się oni zgłaszać telefonicznie do naszych placówek od poniedziałku do czwartku w godz. 7:00-15:00. Warunkiem otrzymania kodu jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej oraz uregulowanych zobowiązań finansowych wobec Biblioteki.

 "Opowieści w czasach zarazy"

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie wraz z Agencją Autorską "Opowieści" zaprasza Czytelników do wirtualnych spotkań z pisarzami i pisarkami pn. "Opowieści w czasach zarazy". Patronat nad cyklem objął magazyn "Pismo". Te i inne propozycje znaleźć można na naszej stronie w portalu Facebook.
Zapraszamy

 Konkurs recytatorski dla przedszkoli pn. "Wesołe Teatrałki"

Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 6 lat z lubińskich przedszkoli do udziału w konkursie recytatorskim pn. "Wesołe Teatrałki", który odbędzie się 26 marca 2020 r. o godz. 8:30. Termin zgłaszania dzieci do konkursu mija 20 marca 2020 r. o godz. 17:00. Szczegóły konkursu w regulaminie.

 Marzec w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie zaprasza na spotkania, konkursy, lekcje biblioteczne oraz zajęcia świetlicowe organizowane w miesiącu marcu.
Zapraszamy

 Zmiana godzin pracy "Łącznika" - Odrodzenia 24

Informujemy Czytelników, że w dniu 24.02.2020 r. Biblioteka Multimedialna "Łącznik" przy ul. Odrodzenia 24 będzie nieczynna.
Za niedogodności przepraszamy

 Ferie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie zaprasza wszystkie dzieci do udziału w zajęciach, które odbywać się będą podczas ferii zimowych w Filii nr 4 oraz Bibliotece Multimedialnej "Czytnik".
Zapraszamy

 "Paczka pod choinką w Bibliotece"

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w związku z akcją "Paczka pod choinką w Bibliotece", w której zostaliśmy wielokrotnie wskazani jako miejsce przyjazne czytelnikom i promujące literaturę, Grupa Wydawnicza Morgana przekazała naszej Bibliotece zestaw książek w postaci 32 woluminów z ich wydawnictw: Genius Creations, Inanna i Literate.
Zapraszamy do odwiedzania nas i korzystania z nowych zbiorów

 LEGIMI w 2020 r.

Informujemy czytelników, którym wydano kody Legimi, że aby mogli kontynuować korzystanie z usługi Legimi w 2020 roku, powinni oni od 2.01.2020 r. udać się do biblioteki i otrzymać od niej nowy kod. Po połączeniu nowego kodu z kontem Legimi czytelnicy będą mogli korzystać ze wszystkich swoich książek na e-półce.

 Uchwała Rady Miejskiej w Lubinie - zamiar zmiany statutu Biblioteki

Uchwała Nr XII/94/19 Rady Miejskiej w Lubinie z dnia 13 grudnia 2019 r. w sprawie zamiaru zmiany w statucie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Lubinie w zakresie lokalizacji filii i oddziałów.

 Książki z serii DUŻE LITERY w naszej Bibliotece

Jak pisze wydawnictwo Prószyński i S-ka „Duże Litery” to specjalne wydania książek dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom. Jeżeli męczy Ci się wzrok, czyli nie czyta Ci się komfortowo książek z tekstem wydrukowanym niewielką czcionką, powinna zainteresować Cię nowa propozycja wydawnictwa.
Książki z serii „Duże Litery” są wyjątkowe. Duży format (16 x 23,5 cm) pozwala na druk niespotykaną w innych książkach bardzo czytelną czcionką. To książki dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom. „Duże Litery” są wygodne dla wszystkich, a niekiedy zbawienne dla osób ze słabszym wzrokiem.
Zapraszamy do wypożyczania ich w Oddziale Wypożyczalni Głównej
przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 6 (Pałacyk).

 Wyszukiwarka PRIMO (www.dzb.pl)

Informujemy, żeod 1 sierpnia 2017 r. po wywołaniu adresu www.dzb.pl będzie się otwierała automatycznie wyszukiwarka PRIMO. Po 1 sierpnia dawna wyszukiwarka nadal będzie dostępna, ale dajemy o tej zmianie znać, zwłaszcza ze względu na tych Czytelników, którzy mogą być zaskoczeni, że zamiast znanego im dawnego „ekranu”, po wpisaniu adresu DZB, pojawia im się PRIMO. Zachęcamy tych Czytelników do korzystania z PRIMO. Tak jak w poprzedniej wyszukiwarce – także w PRIMO można zamawiać, drukować i przesyłać materiały, a na koncie czytelnika są odnotowywane informacje o wypożyczeniach, ewnetualnych zaległościach itd. W PRIMO można także utworzyć na swoim koncie własną e-półkę, którą można zapłenić zapisanymi wynikami wyszukiwania (niestety, nie będzie możliwości dostępu do e-półki utworzonej w poprzednim serwisie – przeglądanie rekordów na takiej e-półce będzie możliwe tylko po powrocie do starej wyszukiwarki).
Zapraszamy do korzystania