ODWIEDZIN NA STRONIE
539649

AKTUALNOŚCI

 Grudzień w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie zaprasza na spotkania, konkursy, lekcje biblioteczne oraz zajęcia świetlicowe organizowane w miesiącu grudniu.
Zapraszamy

 Biblioteka przy ul Odrodzenia 24 - zmiana godzin pracy

Informujemy czytelników, że w dniu 6.11.2019 r. Biblioteka przy ul. Odrodzenia 24 będzie czynna do godziny 12:00.
Za niedogodności przepraszamy

 Biblioteka przy ul Odrodzenia 24 - zmiana godzin pracy

Informujemy czytelników, że w dniu 4.11.2019 r. Biblioteka przy ul. Odrodzenia 24 będzie czynna do godziny 12:00.
Za niedogodności przepraszamy

 Awaria LEGIMI

Informujemy czytelników, że w dniach 30-31.10.2019 r. mogą wystąpić problemy z działaniem aplikacji LEGIMI.
Za niedogodności przepraszamy

 Nieczynna Biblioteka

Informujemy czytelników, że w dniu 2.11.2019 r. Biblioteka będzie zamknięta.
Za niedogodności przepraszamy

 Książki z serii DUŻE LITERY w naszej Bibliotece

Jak pisze wydawnictwo Prószyński i S-ka „Duże Litery” to specjalne wydania książek dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom. Jeżeli męczy Ci się wzrok, czyli nie czyta Ci się komfortowo książek z tekstem wydrukowanym niewielką czcionką, powinna zainteresować Cię nowa propozycja wydawnictwa.
Książki z serii „Duże Litery” są wyjątkowe. Duży format (16 x 23,5 cm) pozwala na druk niespotykaną w innych książkach bardzo czytelną czcionką. To książki dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom. „Duże Litery” są wygodne dla wszystkich, a niekiedy zbawienne dla osób ze słabszym wzrokiem.
Zapraszamy do wypożyczania ich w Oddziale Wypożyczalni Głównej
przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 6 (Pałacyk).

 Konkurs pięknego czytania fragmentu dowolnego utworu

Zapraszamy uczniów klas I – III Szkół Podstawowych do udziału w "Konkursie pięknego czytania fragmentu dowolnego utworu". Zgłoszenia należy dokonać w terminie do dnia 14.11.2019 r. Szczegóły konkursu w regulaminie.

 Konkurs plastyczny dla przedszkoli z okazji Dnia Postaci z Bajek

Zapraszamy dzieci w wieku 5 – 6 lat z lubińskich przedszkoli do udziału w konkursie plastycznym z okazji Dnia Postaci z Bajek pn. „Ulubione zwierzątka z bajek”. Termin zgłaszania prac konkursowych mija 22 listopada 2019 r. Szczegóły konkursu w regulaminie.

 Warsztaty z robotyki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lubinie zaprasza dzieci od 29.07. do 01.08.2019 w godzinach 10:00 - 12:00 do Filii nr 4 ul. Jastrzębia 6 na "Warsztaty z robotyki".
Zapraszamy

 LEGIMI w Bibliotece - ponad 50 000 tytułów ebooków

Wypożyczaj i czytaj ebooki bez limitu. Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 50 000 tytułów w komputerze, smartfonie lub tablecie.
Wszystkie konta Legimi aktywowane przez czytelników do końca 2018 roku zostały przedłużone na kolejny okres tj. do 01.01.2019.

 Wyszukiwarka PRIMO (www.dzb.pl)

Informujemy, żeod 1 sierpnia 2017 r. po wywołaniu adresu www.dzb.pl będzie się otwierała automatycznie wyszukiwarka PRIMO. Po 1 sierpnia dawna wyszukiwarka nadal będzie dostępna, ale dajemy o tej zmianie znać, zwłaszcza ze względu na tych Czytelników, którzy mogą być zaskoczeni, że zamiast znanego im dawnego „ekranu”, po wpisaniu adresu DZB, pojawia im się PRIMO. Zachęcamy tych Czytelników do korzystania z PRIMO. Tak jak w poprzedniej wyszukiwarce – także w PRIMO można zamawiać, drukować i przesyłać materiały, a na koncie czytelnika są odnotowywane informacje o wypożyczeniach, ewnetualnych zaległościach itd. W PRIMO można także utworzyć na swoim koncie własną e-półkę, którą można zapłenić zapisanymi wynikami wyszukiwania (niestety, nie będzie możliwości dostępu do e-półki utworzonej w poprzednim serwisie – przeglądanie rekordów na takiej e-półce będzie możliwe tylko po powrocie do starej wyszukiwarki).
Zapraszamy do korzystania