Logo facebook
Plakat z Ksiażką na Start - Mala Ksiazka Wielki Człowiek
Plakat Powiatowego Osrodka Pieczy Zastępczej - Podziel się domem
IBUK libra - link do podstrony z informacjami o IBUK libra
Logo Legimi - link do podstrony z informacjami o Legmi
Okładki płyt CD z napisem CD muzyka - link do informacji o nowościach CD muzyka
Logo DKK i logo Instytutu Książki - link do informacji o DKK
Odwiedź cyfrową Bibliotekę Polona - link do strony www.polona.pl
Biblioteka Narodowa i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
logo Aleph Polska
ODWIEDZIN NA STRONIE
625339

AKTUALNOŚCI

Trójkąt punktor Nieczynna Biblioteka Multimedialna "Łącznik"

Logo BibliotekiInformujemy Czytelników, że od dnia 24 maja do 04 czerwca 2021 r. w związku z przeprowadzaną inwentaryzacją zbiorów Biblioteka Multimedialna "Łącznik" będzie nieczynna.
Za niedogodności przepraszamy.

Trójkąt punktor Zmiana godzin pracy Biblioteki

Logo BibliotekiInformujemy Czytelników, że wszystkie nasze placówki od 05.05.2021 r. będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 (w soboty placówki będą nieczynne).
Zapraszamy

Trójkąt punktor Nieczynna biblioteka

Logo BibliotekiInformujemy Czytelników, że w dniu 04.05.2021 r. biblioteka będzie nieczynna.
Za niedogodności przepraszamy.

Trójkąt punktor Zmiana godzin pracy Filii nr 3

Logo BibliotekiInformujemy Czytelników, że Filia nr 3 od 20.04. do 30.04.2021 r. będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-17:00 (w soboty Filia nr 3 będzie nieczynna).
Za niedogodności przepraszamy.

Trójkąt punktor Konserwacja systemu bibliotecznego ALEPH

Logo BibliotekiInformujemy czytelników, że w okresie od 06.04.2021 r. do 11.04.2021 r. ze względu na prace konserwacyjne systemu bibliotecznego ALEPH biblioteka będzie nieczynna (dostęp do zasobów z poziomu WWW będzie również niemożliwy). Kary za ten okres nie będą naliczane oraz do dnia 19.04.2021 r. ulega wydłużeniu termin zwrotu zbiorów wypożyczonych, których termin zwrotu przypadł na okres od 06.04.2021 r. do 11.04.2021 r.
Za niedogodności przepraszamy.

Trójkąt punktor Zmiana godzin pracy Biblioteki

Logo BibliotekiInformujemy Czytelników, że wszystkie nasze placówki od 23.03. do 30.04.2021 r. będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 (w soboty placówki będą nieczynne).
Za niedogodności przepraszamy.

Trójkąt punktor LEGIMI w 2021 r.

Komputer - tablet - telefonInformujemy dotychczasowych i nowych użytkowników Legimi, że kody na rok 2021 będą dostępne w oddziałach Biblioteki. Kod można otrzymać również drogą telefoniczną. Jednocześnie informujemy, że z przyczyn technicznych o dwa tygodnie ulega opóźnieniu dostęp do audiobooków w Legimi - będą one dostępne od ok. połowy stycznia.

Trójkąt punktor RCKiK we Wrocławiu pilnie potrzebuje osocza od ozdrowieńców!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu zwraca się z gorącą prośbą do osób, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2 o oddawanie osocza. Ratunkiem dla ciężko chorych może być podawanie osocza od osób:
1. które zostały uznane za zdrowe po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od wyniku powtarzalnie ujemnego testu NAT (wymaz z nosogardzieli);
2. po zakażeniu SARS-CoV-2, u których minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów albo zakończenia izolacji;
3. u których stwierdzono przeciwciała anty-SARS-CoV-2 i nigdy nie miały objawów COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od dodatniego wyniku na obecność przeciwciał.
Dawcami osocza mogą być tylko osoby, które są w wieku 18-60 lat. Osocza nie mogą oddać kobiety, które były w ciąży, osoby po przetoczeniach krwi oraz osoby bez alloprzeciwciał do antygenów H

Jeżeli przebyłeś zakażenie SARS-Cov-2 (objawowo lub bezobjawowe) prosimy skontaktuj się Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu elektronicznie na adres: ozdrowieniec@rckik.wroclaw.pl (prosimy o podanie w wiadomości swoich danych osobowych i numeru telefonu) albo telefonicznie: 71 371 58 24 lub 693 693 702 (kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00)

UWAGA! Konieczne jest posiadanie wyniku PCR RNA SARS-CoV-2 potwierdzającego zakażenie lub wynik badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2.

Trójkąt punktor Otwarcie Wypożyczalni Głównej

Logo BibliotekiInformujemy Czytelników, że przeniesiona z "Pałacyku" przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 6 Wypożyczalnia Główna znajduje się przy ul. Odrodzenia 24 i będzie czynna od dnia 22 października od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00 oraz w soboty od 10:00-15:00.
Zapraszamy

Trójkąt punktor Audiobooki w LEGIMI

Komputer - tablet - telefonSzanowni Czytelnicy, informujemy, że od dnia 1 kwietnia 2020 r. w aplikacji Legimi oprócz e-booków są udostępniane również AUDIOBOOKI. Wypożyczaj i czytaj ebooki oraz słuchaj audiobooków bez limitu. Zyskaj bezpłatny dostęp do ponad 60 000 tytułów w komputerze, smartfonie lub tablecie.

Trójkąt punktor "Opowieści w czasach zarazy"

Logo BibliotekiMiejska Biblioteka Publiczna w Lubinie wraz z Agencją Autorską "Opowieści" zaprasza Czytelników do wirtualnych spotkań z pisarzami i pisarkami pn. "Opowieści w czasach zarazy". Patronat nad cyklem objął magazyn "Pismo". Te i inne propozycje znaleźć można na naszej stronie w portalu Facebook.
Zapraszamy

Trójkąt punktor Uchwała Rady Miejskiej w Lubinie - zamiar zmiany statutu Biblioteki

Logo BibliotekiUchwała Nr XII/94/19 Rady Miejskiej w Lubinie z dnia 13 grudnia 2019 r. w sprawie zamiaru zmiany w statucie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Lubinie w zakresie lokalizacji filii i oddziałów.

Trójkąt punktor Książki z serii DUŻE LITERY w naszej Bibliotece

KsiążkiJak pisze wydawnictwo Prószyński i S-ka „Duże Litery” to specjalne wydania książek dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom. Jeżeli męczy Ci się wzrok, czyli nie czyta Ci się komfortowo książek z tekstem wydrukowanym niewielką czcionką, powinna zainteresować Cię nowa propozycja wydawnictwa.
Książki z serii „Duże Litery” są wyjątkowe. Duży format (16 x 23,5 cm) pozwala na druk niespotykaną w innych książkach bardzo czytelną czcionką. To książki dla tych, którzy chcą dać odpocząć oczom. „Duże Litery” są wygodne dla wszystkich, a niekiedy zbawienne dla osób ze słabszym wzrokiem.
Zapraszamy do wypożyczania ich w Oddziale Wypożyczalni Głównej
przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 6 (Pałacyk).